Malá větrná elektrárna k použití na střechách budov ve městech

DAWT (Difusser Augmented Wind Turbine) je technologie pro budoucnost.

Nová třída větrných turbín – DAWT – Difusser Augmented Wind Turbine.

Všechny výrobní technologie, materiály a komponenty jsou naší vlastní konstrukce a vyrobeny byly ryze českými firmami, které vyvíjí a vyrábí prototypy pro automobilový a letecký průmysl z kvalitních materiálů a na technologických zařízeních vysoké úrovně. Ložiska hřídele jsou například nejvyšší třídy, stejné jsou používány v leteckých motorech a vozech F1.

Všechny použité technologie, materiály a komponenty a námi zkonstruovaný prototyp prochází zkouškami pro splnění legislativních požadavků spojených s uvedením výrobku na trh. Zkoušky probíhají u renomované, celosvětově uznávané nadnárodní společnosti.

Maverick je kompletně vyroben z lehce recyklovatelných materiálů, jako jsou slitiny hliníku, nerezové oceli, polykarbonátu a uhlíkových vláken.

Po ukončení životního cyklu zvládne jeho demontáž a roztřídění na základní suroviny jeden člověk s použitím běžného ručního nářadí za 40 min.

Vysoký výkon

Výkon turbíny je díky difuzoru více než dvojnásobný ve srovnání s HAWT a více než čtyřnásobný ve srovnání s VAWT.

Kompaktní rozměry

Turbíny Maverick mají velice kompaktní rozměry, které jej přímo předurčují k montáži na střechu. Maverick má nízkou hmotnost. Díky svým parametrům je možné dopravit jej běžnými přepravními službami.*

Bezpečný systém

Maverick je naprosto bezpečný pro své okolí. Difuzor plní funkci ochranného krytu rotujících lopatek. Difuzor je dobře viditelný pro ptactvo, ptákům díky tomu nehrozí zranění.

Bez nutnosti směrování

Difuzor navádí turbínu přesně proti směru větru. Není proto potřeba žádné zařízení pro směrové natáčení.

Špičkové konstrukce

Výrobní proces Mavericku nezatěžuje životní prostředí. Používáme materiály, které jsou ekologicky nezávadné. Nepoužíváme žádné nátěrové hmoty. Během provozu rovněž nezatěžuje životní prostředí.

Rychlá návratnost

Energii potřebnou pro výrobu vygeneruje Maverick zpět již během 3 měsíců provozu.

Malá větrná elektrárna

marada-background-alternative

Pod rodinným jménem Marada se věnujeme oboru stavebnictví a střechám zejména v České republice, Německu a Nizozemí již více než 22 let. V průběhu roku 2012, kdy jsme působili zejména v Nizozemí, se začala psát historie vývoje malé větrné elektrárny vlastní konstrukce.

Spolupracujeme